Otwarta Scena Teatralna

Warsztaty aktorskie dla młodzieży
Prowadzenie: Agnieszka Pawlak

Otwarta Scena Teatralna to projekt teatralny skierowany do młodzieży i młodych osób dorosłych. Rozpoczął się jesienią 2022 roku, wtedy obyło się 12 pilotażowych spotkań. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego od lutego 2023 są kontynuowane. Uczestnicy zrealizowali dwa spektakle w reżyserii Agnieszki Pawlak: Musical MOST (17.07.2023) oraz Opowieści Wigilijne (13.12.2023).

Grupa OST spotyka się raz w tygodniu, na dwugodzinnych warsztatach, podczas których pracują nad techniką aktorską, śpiewem, dykcją, nie zapominając o pracy z ciałem i emocjami. Poznają też jak zbudować scenografie, wykonać charakteryzację, stworzyć kostiumy, muzyka czy opracować oświetlenie.

Zajęcia stanowią też formę relaksu i poznawania samego siebie: odkrywanie własnych talentów, umiejętności i kompetencji społecznych. To zajęcia dla każdego, inkluzywne i otwarte.

Musical Most

Opowieści Wigilijne

Agnieszka Pawlak – aktorka, wokalistka, animatorka kultury,  wykładowczyni Piosenki aktorskiej i Narzędzi aktorskich w Studiu aktorskim STA w Poznaniu. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki polskiej oraz anglojęzycznej. Zdobywczyni Grand Prix przyznanego przez Ewę Urygę, nagrodzoną również przez Halinę Frąckowiak oraz Rafała Olbrychskiego. Jurorka przeglądów artystycznych, konferansjerka. Współtworzy i reżyseruje duet PAWLAK PAWLAK, który ma na swoim koncie dwa spektakle, muzyczne oraz płytę z pieśniami ze spektaklu „Pearl Chaber” (2019) na bazie sieradzkich pieśni ludowych, zaprezentowany w ramach XI edycji ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru, a także „Pieśni Utopieńców” (2021) na bazie „Pieśni Topielców” Kuby Kaprala.

Projekt współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera